Dopravně psychologické vyšetření

Dopravně psychologické vyšetření je nedílnou součástí při vrácení řidičského průkazu (např. při vybodování, pro řidiče v podmínce či při po zákazu řízení motorových vozidel), dále se provádí na žádost praktického lékaře nebo při získání kvalifikace při výkonu zaměstnání (řidičské oprávnění C, CE, C1E, D, DE, D1E a učitelé autoškol).

Kdo provádí dopravně psychologické vyšetření?

Dopravně psychologické vyšetření je od 1.8.2012 oprávněn provádět pouze Ministerstvem dopravy akreditovaný dopravní psycholog. Naše autoškola spolupracuje se společností Institut řízení lidských zdrojů s.r.o. a na adrese naší autoškoly působí akreditované dopravně-psychologické pracoviště. 

Na dopravně psychologické vyšetření si přineste s sebou:

• Občanský průkaz
• Posudek o zdravotní způsobilosti k řízení vozidel příslušné skupiny od svého praktického lékaře, ne starší 30 dnů (mimo řidiče z povolání)
Výpis z evidenční karty řidiče
  nebo Výpis z bodového hodnocení řidiče
• Naslouchadlo či brýle, pokud je užíváte

Jaké jsou naše tipy, aby psychologické vyšetření dopadlo co nejlépe? Měli byste se dostavit včas, odpočatí, přiměřeně vyspalí a v dobrém fyzickém a psychickém rozpoložení.

Nezávazně poptat

Průběh dopravně psychologického vyšetření

Dopravně psychologické vyšetření se skládá ze 2 částí:

Výkonová stránka, která obsahuje testy inteligence, paměti, koncentrace pozornosti, rychlosti, přesnosti, tolerance ke stresu, reakcí na zvukové a sluchové podněty, spolehlivosti reakcí nebo rychlosti rozhodování za stresu.

Vyšetření osobnosti - emoční stabilita, míra agresivity, ovládání emočních impulzů, problémy v sebeovládání, zvládání stresových situací, tendence k hazardu, tendence k explozivním reakcím a další.

Dopravně psychologické vyšetření trvá obvykle 1-3 hodiny. Vyšetření může probíhat individuálně nebo skupinově. Závěr s výsledkem obdržíte na místě po vyšetření. Posudek dopravní psycholog odesílá datovou schránkou příslušnému odboru dopravy v místě vašeho bydliště.

Kolik stojí dopravně psychologické vyšetření?

Cena za dopravně psychologické vyšetření je 3.000,- Kč včetně DPH. Náklady na dopravně psychologické vyšetření hradí sám řidič (žadatel). V případě řidičů profesionálů náklady na vyšetření zpravidla řidiči zpětně uhradí zaměstnavatel

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Webové stránky ©2024 PANKREAProvozováno na systému EstofanNastavení cookies